WD’den SSD’leri ucuzlatacak teknoloji

Please log in or register to like posts.
Haberler

3D NAND adlı depolama teknolojisiyle daha az alana daha fazla veri yazma sistemini uygulayan WD’nin Katı Hal Depolama (SSD) ürünlerinde fiyatların düşmesi bekleniyor

 

3D NAND SSD fiyat

Samsung 850 Pro ile ilk kez karşımıza çıkan teknoloji, Samsung 850 Evo ve Crucial MX300 gibi SSD’lerde 32 katmanlı olarak kullanıldı.

WD ise yeni ürünleri WD Blue 3D NAND SATA SSD ve SanDisk Ultra 3D SSD modellerinde bunu 64 katmana taşıyor. Bu da fiyatların daha da düşük tutulabilmesini sağlayacaktır.

Şirketin açıklamasına göre, her iki disk de 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasitelerinde olacak. 2,5 inçlik bu disklerden WD Blue, ayrıca M.2 2280 form faktöre de sahip olacak.

Ürünler saniyede 560 MB sıralı okuma, 560 MB sıralı yazma hızlarında çalışacak ve 99,99 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

İki disk arasında ufak bir fark bulunuyor. Şirkete göre, WD Blue sistem üreticileri ve genel amaçlı kullanıma hitap ediyor. SanDisk Ultra ise oyuncular ve yaratıcı sektörlerde çalışanları hedefliyor. Her iki ürün de bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak.

Beğenmeyenler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir