Samsung’tan müthiş özellikli dokunmatik ekran!

Please log in or register to like posts.
HaberlerBugüne kadar kıvrımlı, katlanabilir gibi birçok farklı ekran yapısı ile bizleri etkileyen Samsung, belki de en ilginç ekranını duyurdu! Bu teknoloji ile ekranlar artık esneyebilecek!

Galaxy S8 ile hemen hemen herkesin beğenisini kazanan Samsung, bizleri oldukça heyecanlandıran yeni ekran Teknolojisini duyurdu. Samsung yeni ekran teknolojisiyle deyim yerindeyse bizlere gelecekten bir kesit sunuyor

Los Angeles’taki bir etkinlikte dünyanın ilk esneyebilen dokunmatik ekranını duyuran Samsung, kulağa oldukça çılgın gelen bu teknolojinin ilk prototipini tanıttı.

Bugüne kadar standart düz ekran yapısı dışında kıvrımlı, bükülebilir ve katlanabilir ekranlar gibi birçok farklı ekran yapısıyla karşımıza çıkan Samsung, esneyebilen ekranıyla işi farklı bir boyuta taşımış gibi görünüyor.

Bugün tanıtımı yapılan “Dinamik Esneyebilen AMOLED Ekran” henüz Samsung mühendisleri tarafından geliştirilen ilk model olsa da oldukça etkileyici özelliklere sahip.

Aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi Samsung’un esneyebilen ekranı, başlangıçta her akıllı telefonda görebileceğiniz normal bir ekranı andırıyor. Ancak fotoğrafta görebileceğiniz gibi ekranda 12 milimetreye kadar çıkıntı yapabilmesi, işleri bir anda bambaşka bir boyuta taşıyor.

Ekranınızdan canavarlar çıkabilir!

Samsung’un açıklamasına göre esneyebilen bu ekran, LTPS (Düşük Sıcaklıkta Polikristal Silikon) adlı bir teknolojiye dayanıyor. Bu teknoloji ile esnerken bozulan pikseller tamamlanıyor.

Samsung’un esneyebilen ekranlarıyla ilgili akıllarda birçok senaryo var. Bunlardan en ilgi çekici olanı ise telefon boyutundaki bir ekranı esneterek bir tablet boyutuna getirmek. Bu sayede akıllı cihazlar kolaylıkla taşınabilirken ihtiyaç olduğunda büyük bir ekrana kolaylıkla ulaşılabilecek. Ya da korku dolu bir oyun oynarken ekrandan gerçek anlamda çıkan canavarları görmeniz mümkün hale gelecek.

Her ne kadar kulağa oldukça hoş gelse de bu ekran henüz sadece bir prototip ve Samsung henüz ekranı cihazlarında kullanacağına dair bir açıklama yapmadı. Ancak yine de birkaç sene sonra bu özelliklere sahip bir ekranın günlük hayatta kullanılabilme ihtimalim oldukça heyecan verici.

Beğenmeyenler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir