Polis evine konan ebabil kuşu doğaya salıverildi

Please log in or register to like posts.
Haberler

Nevşehir ve yöresinde nadir görülen kuş cinslerinden ebabil kuşu Polis Evi balkonuna kondu. Bir süre yerinden kalkamayan ve uçamayan kuşu yakalayan polis memurları, Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim etti. Yapılan kontrolde ebabil kuşunun herhangi bir yarasının bulunmadığı, ancak konduğu balkonun dar ve kuşun kanadının oldukça geniş olması nedeniyle uçamadığı belirlendi. Kuş, Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden doğaya salıverildi.

Polis evine konan ebabil kuşu doğaya salıverildi

Nevşehir il merkezinde Esentepe Mahallesi’nde bulunan Polis Evi’nin balkonuna bir kuş konduğunu gören polis memurları internetten yaptıkları araştırmayla bunun Ebabil kuşu olduğunu anladı.

Bir süre kuşun kendiliğinden uçmasını bekleyen polis memurları uçamadığını görünce onu yakalayıp Nevşehir Milli Parklar Müdürlüğü‘ne haber verdi. Milli Parklar Müdürlüğü’nden gelen bir ekip kuşu teslim alarak müdürlük bünyesinde görevli bir veteriner tarafından kontrol edilmesini sağladı.

Yapılan kontrolde ebabil kuşunun

herhangi bir yarasının bulunmadığı, ancak konduğu balkonun dar ve kuşun kanadının oldukça geniş olması nedeniyle uçamadığı belirlendi. Kuş, Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden doğaya salıverildi.

mynet.com

Beğenmeyenler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir