Far Cry 5 detaylandırıldı!

Please log in or register to like posts.
Haberler

Far Cry 5 sonunda resmi olarak duyuruldu. Oyunun ilk tanıtım videoları ve görselleri yayınlanırken, diğer yandan da tüm detayları açıklandı.

Far Cry 5 detaylandırıldı!

Ubisoft‘un geliştirdiği ve dağıtımcılığını üstlendiği Far Cry 5, nihayet resmi olarak duyuruldu. Bu duyuru ile birlikte de oyunun ilk resmi tanıtım videosu ve görselleri yayınlandı.

Tüm bunların yanı sıra oyunun çıkış tarihi, hangi platformlara geleceği, ana hikayenin konusu da belli oldu.

 

Peki bizi nasıl bir hikaye bekliyor?

İlk kez Amerika, ve Orta Amerika‘daki Montana eyaletinde geçecek hikayede, faşizm dolu ve yobaz dindarlığın hüküm sürdüğü bu dönemde, özgürlüğü elde etmek için hayatta kalmaya çalışacağız.

Montana‘da bulunan Hope County‘de, yeni şerif yardımcısı olarak başladığımız oyunda, kasabanın şiddet yoluyla ele geçirilmesini tetikleyecek fanatik bir kült inancı olan Eden’s Gate Projesi tarafından yıllardır sessiz olan hareketi hızlandırdığını öğrenecekler.

17-05/26/plane_gold_1080p_1495792039.jpg

Bu olayın ardından da gafil avlanan ve iktidar mücadelesi içine çekilen oyuncuların Eden’s Gate Projesinin dikkatlice hazırlanmış planlarını bozmaları ve kendilerinin ve Hope County topluluğunun özgür kalmasına yardım etmek için direniş alevini körükleyecek.

Kuşatma altında olan ve dünyanın geri kalanından ayrılan oyuncular, Hope County sakinleriyle güçlerini birleştirip tüm olumsuzluklara karşı büyük bir direnişi oluşturacaklar.

Külte karşı savaşan oyuncular, Hope County boyunca farklı oyun tercübelerine sahip olacakları eşsiz yerler görecek.

17-05/26/fc5_concept_6_1495792175.jpg

Yolculukları boyunca oyuncular, Big Sky Country’de kült güçleriyle birlikte hava savaşına girmek için uçak kullanabilecekler.

Kült üyelerinin izini sürerken ve tarım arazileri, ormanlar, dağlar ve nehirler arasında hayatta kalmak için kaynak toplarken ikonik Amerikan arabaları, kamyonlar, ATV’ler ve tekneler kullanabilecekler.

Taşıtlar ayrıca hayvanlar tarafından saldırıya uğrandığında ya da işlerin planlandığı gibi gitmediği durumlarda kolayca kaçmak için bir sığınak görevi görecek.

Kültü çökertmek için, oyuncuların tüfek ve bombalar gibi menzilli silahlar, balyoz ve beyzbol sopası gibi yakın dövüş silahları da dahil her türlü silahı kullanmaları gerekecek.

17-05/26/gfh_1080p_esrb_gold_1495792039-1495809085.jpg

Far Cry 5, ne zaman piyasadaki yerini alacak ve hangi platformlara çıkış yapacak?

Far Cry 5, Ubisoft‘un daha önce yaptığı açıklamalarda da olduğu gibi 2018 senesinden önce piyasadaki yerini almayacak.

Far Cry 5, 27 Şubat 2017 tarihinde resmi olarak PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One‘ın yanı sıra Project Scorpio ve PS4 Pro için de piyasadaki yerini alacak.

İşte Far Cry 5’in ilk tanıtım videoları!

Beğenmeyenler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir