Dünyanın en ince 2’si 1 arada bilgisayarı tanıtıldı

Please log in or register to like posts.
Haberler

Asus, Computex 2017 fuarında yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıtmaya devam ediyor. Firma şimdi de “Dünyanın en ince 2’si 1 arada bilgisayarı” olarak nitelenen ZenBook Flip S’i görücüye çıkardı.

Dünyanın en ince 2’si 1 arada bilgisayarı tanıtıldı

Asus, Computex 2017 fuarında 10.9 mm kalınlığa ve 1.1 kg ağırlığa saip olan ZenBook Flip S’i tanıttı. Dünyanın en ince 2’si 1 arada notebook modeli olan ZenBook Flip S’in 13.3 inç ekranına NanoEdge adı verilen son derece ince ekran çerçeveleri eşlik ediyor. Ekranın çözünürlüğü ise 4K.

Firma, yeni dizüstü bilgisayarında kasayı inceltmek adına likit kristal polimer fan adını verdiği yeni bir fan sistemi geliştirdi. 0.3 mm. kalınlığındaki bu sistem sayesinde ZenBook Flip S’in kasasının ısınması önleniyor. ErgoLift adındaki teknolojiyle de klavye kolay bir şekilde 360 derece katlanabiliyor. Notebook’un parmak okuyucu sensörü ise ekranın kenarında yer alıyor.

Zenbook Flip S donanım özellikleri de oldukça iyi. Kaby Lake tabanlı Intel Core i7 işlemcilerle donatılan bilgisayar, 16 GB’a kadar DDR4 RAM ve 1TB’a kadar da PCIe SSD seçenekleri sunuyor. İşlemci saat hızı 3.5 GHz’ye kadar yükseliyor. Ayrıca ZenBook Flip S, Windows 10 S işletim sistemini taşıyor. 12 saate kadar kullanım süresi sunabilen cihaz, ZenBook Pro’da olduğu gibi Harman Kardon destekli hoparlörler barındırıyor.

Asus ZenBook Flip S, 1099 dolar başlangıç fiyatıyla Eylül ayında piyasaya çıkacak.

 

Beğenmeyenler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir