3×3 Sisteminden Vazgeçen Instagram, Bazı Kullanıcıları Çileden Çıkardı

Please log in or register to like posts.
Haberler
Instagram, normalde 3×3 ızgara düzeninde gösterdiği resimleri 4×4’e uyarlamaya başladı. Bu durum, sosyal medyayı kullanan pek çok kişiyi sinirlendirdi.

Instagram’da uzun süreden beri kullanılan 3×3 ızgara düzeni, yeni sisteme göre yavaş yavaş kaldırılıyor. Telefonların büyümesi ile birlikte 4×4’lük düzene geçmeye başlayan ünlü sosyal medya devi, bunu yaparken birçok hesabın mozaik desenlerini mahvetti. Bildiğiniz gibi bazı hesaplar, 3×3 ızgara düzenine göre resimleri parçalayıp o şekilde Instagram’a ekliyorlar. Bu sayede 9 parça resim tek bir resimmiş gibi gözüküyor.

Bu mozaik desenin dışında 4×4 ızgara düzeninin gelmesine diğer kullanıcılar da sinir olmuş durumda. Görselleri ekrana sığdırmak için daha küçük fotoğraflar ekleyecek Instagram, haliyle ekranların karmaşık olmasına sebep oluyor. Gözü yoran yeni sisteme kızan pek çok kullanıcı, 3×3 ızgara düzenine sadık kalınmasını istiyor.

Şu anda bazı kullanıcılarda 4×4 sistemine geçilmiş durumda. Her şeye alışıldığı gibi kısa sürede bu yeni sisteme de alışacaktır elbette, ancak sizce hangi sistem daha iyiydi? 4×4 doğru bir hamle mi, yoksa eski sistemden devam etsek daha mı iyi olacak? Yorumlarınızı bekliyorum.

webtekno

Beğenmeyenler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir